Kaip išsirinkti prie interjero derančią sofos spalvą?
Sofa – pati svarbiausia, patogiausia interjero dalis. Ant jos galima pailsėti po darbo dienos, pasėdėti su draugais, pabūti kartu su artimaisiais, atsipalaiduoti su arbatos ar kavos puodeliu, pažiūrėti televizorių.
“Renkantis sofą tikrai labai svarbu nesuklysti, juk nuo jos spalvos priklausys jūsų nuotaiką ir tai ant kiek jauku bus kambaryje. Svarbu kad spalva derėtų prie sienų, kilimo ir interjero. Todėl daugeliui renkantis sofą tenką gerokai pasukti galvą.” – sako “Deinavos” baldų prekybos tinklo steigėjas ir baldų ekspertas Valdas Davidavičius.
Renkamės sofos spalvą
Jei jau nusprendėte įsigyti sofą, belieka apsispręsti dėl jos spalvos. Egzistuoja keletas spalvų derinimo būdų pagal kuriuos galima tinkamai priderinti minkštą baldą prie kitų interjero detalių.
Monochrominis. Minkšto baldo spalva yra tokia pat kaip sienų arba sienos detalių. Vienintelis skirtumas – jų atspalvis. Pavyzdžiui, minkštas baldas – žalios spalvos, o sienos – šviesiai žalsvos ir pan.
Neutralus. Jei dažant sienas naudojote tik vieną spalvą, svarbu kad visi minkšti baldai taip pat būtų vienos identiškos spalvos tik besiskiriančios nuo sienų.
Neutralūs baldai ir įvairių spalvų interjeras. Neutralios spalvos sofa – tas minkštas baldas kuris tiks prie bet kurio interjero, kuriame dominuoja daug spalvų ir puikiai jį subalansuos.
Ryškios spalvos sofa ir neutralus interjeras. Ryški sofa pagyvins interjerą, priduos jam žaismingumo, energijos ir puikiai derės kartu su kitoms smulkiomis panašių atspalvių interjero detalėmis.
Kombinacija. Kai sofos ir interjero spalvos – visiškai skirtingos. Šis variantas tinka tiems, kurie nebijo eksperimentuoti.
Rinkdamiesi pasikliaukite savimi, tuo ką labiau mėgstate: ramią ar “gyvą”, energingą aplinką.
Renkamės sofos spalvos tipą
Renkantis sofos spalvą svarbu neužmiršti kad ji turi derėti prie bendros interjero idėjos, tai svarbi interjero dalis ir privalo derėti prie likusių.
Spalvos tipai skirstomi į du pagrindinius:
1. Vienspalvė sofa. Neutraliomis laikomos – smėlio, tamsi, balta, pilkai-smėlio baldų spalvos. Ryškiomis – alyvų, violetinė, raudona, geltona, oranžinė, žalia, mėlyna, žydra.
2. Minkšti baldai su paveikslėliu.
“Žinoma, lengviau padaryti pasirinkimą derantį prie interjero renkantis vienspalvę sofą. Tokia sofa lengvai “pritaps” prie Jūsų kambario. Kitu atveju reikia labai gerai pagalvoti. Čia svarbu kad paveikslėlis derintųsi prie kitų baldų, užuolaidų, sienų, kilimo, kitų interjero detalių. Taip pat neužmirškite kad toks audinys labai keičia ir pačios sofos vaizdą.” – komentuoja baldų ekspertas Valdas Davidavičius.
Sofos spalvos parinkimas pagal patalpos tipą
Baldų pasirinkimas, jų spalvinės gamos pasirinkimas labai priklauso nuo kambario į kurį jie bus statomi. Miegamajam tiks ramios spalvos, juk čia ilsimės, atgauname jėgas po darbo dienos. Baldai turi būti malonūs, švelnūs, komfortiški, o jų spalvos – malonios akiai. Todėl neutralios spalvos – geriausias pasirinkimas miegamajam. Jeigu patiko ne vienspalvė sofa, o su paveikslėliu – jis turėtų būti nedidelis, neryškus.
Svetainė – svarbiausia namų dalis. Čia renkamės visa šeima prie kavos ar arbatos puodelio, priimame draugus. Aplinkos spalva labai veikia mūsų nuotaiką, pojūčius. Suprantama, čia galime statyti ryškesnę sofą, nei miegamajame, o jei ji su paveikslėliu – jis gali būti didesnis, labiau išsiskiriantis.
Vaikų kambarys. “Renkantis sofą į vaikų kambarį labai svarbu nepaskubėti, juk jos spalva įtakoja vaiko nuotaiką ir psichinę pusiausvyrą. Pavyzdžiui, neutrali spalva – nuramins hiperaktyvų vaiką. O vaikui kuris kuklesnis, nedrąsus – geriau tiks ryškesnės spalvos sofa su paveikslėliu.“ – pataria “Deinavos” baldų prekybos tinklo steigėjas.
Virtuvei drąsiai naudokite ryškias spalvas. Raudona, oranžinė spalva didina apetitą, pakelia nuotaiką. Bet tiems kas laikosi dietos – geriausia apsistoti ties ramiomis, neutraliomis spalvomis, tokioms kaip smėlio ar pilkšva.
“Net jei nujaučiate kokios spalvos sofa Jums tiks labiausiai – neskubėkite. Būtinai apsilankykite baldų salone ir ant tokios spalvos sofos pasėdėkite. Tačiau ne vieną dvi, o penkias ir daugiau minučių. Tada pasėdėkite ant visiškai kitokios spalvos sofos. Nepagailėję keliolikos minučių padarysite teisingą pasirinkimą, o savo nauju baldu džiaugsitės daug ilgiau.” – pataria baldų ekspertas Valdas Davidavičius.
Ilgis: 195 cm, Plotis: 107 cm, Aukštis: 87 cm
Yra kelių spalvų
Ilgis: 155 cm, Plotis: 117 cm, Aukštis: 87 cm
Yra kelių spalvų
Ilgis: 175 cm, Plotis: 117 cm, Aukštis: 87 cm
Yra kelių spalvų
Ilgis: 195 cm, Plotis: 117 cm, Aukštis: 87 cm
Yra kelių spalvų
Ilgis: 227 cm, Plotis: 114 cm, Aukštis: 100 cm
Yra kelių spalvų